SIKÇA SORULAN SORULAR

FİYATLARINIZ NEDİR?

İlk 2 saat ücretsiz, sonraki 2 saat 8 TL. Devamında saatliği 8 TL’den başlayan fiyatlar için bilgisayar alanlarımızı inceleyebilirsin.

NASIL ÜYE OLUNUR?

FDR Oyun Cumhuriyeti’ne geldiğinde, birkaç bilgini paylaşarak vatandaşımız olabilirsin. Böylelikle sürpriz hediyeler kazanabilir ve sana özel kampanyalardan yararlanabilirsin. Mesela üye olanlara ilk 2 saat ücretsiz.

KENDİ EKİPMANLARIMI GETİRSEM ONLARLA OYNAYABİLİYOR MUYUM?

Özel odalarımıza kendi ekipmanlarını getirebilir ve onlarla birlikte oynayabilirsin.

CANLI YAYIN ODANIZIN EKİPMANLARI NELERDİR?

Corsair ve Elgato’nun sponsorluğunda hazırlanan canlı yayın odalarımızda profesyonel keylight, capture card, stream deck, mikrofon ve 2 adet Legendary bilgisayar bulunmaktadır.

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ NELER?

Intel i7 9700K ve i9 9900K işlemciler, ASUS RTX Strix 2060-2070-2080 ekran kartları ve 24″ 240hz, 27″ ve 32″ kavisli monitörler sıra dışı bir oyun deneyimi için seni bekliyor! Daha ayrıntılı bilgiye bilgisayar alanları sekmesinden ulaşabilirsin.

UPLOAD HIZI NEDİR?

Simetrik Metro Ethernet kullanıyoruz, bu sayede yükleme hızımız indirme hızmıza eşit. Süper hızlı indirebildiğin gibi aynı hızla yayın ve video yükleme yapabilirsin.

BELLİ BİR OYUN OYNAMA SÜRESİ VAR MI? BELLİ BİR SAAT SONRA KALDIRILIR MIYIM?

FDR’lerde istediğin kadar oyun oynayabilirsin ama sağlığın da bizim için çok önemli. Bu sebeple çok da abartmamanı tavsiye ediyoruz.

OYUNA SAHİP OLMAM GEREKİR Mİ, YOKSA ORADA OYUNU OYNAYABİLECEĞİM HESAP VAR MI?

Popüler oyunlarda FDR hesaplarımızı kullanabilirsin. Popüler olmayan diğer birçok oyun için de hesabımız bulunuyor. Daha fazla detay almak istersen bize ulaş, hemen sana geri dönüş yapalım!

HANGİ İLETİŞİM UYGULAMALARI VAR? DISCORD, TEAMSPEAK vb.

Bilgisayarlarımızın hepsinde Discord, Skype ve TeamSpeak 3 yüklü ve kullanıma hazır durumda.

SİGARA İÇME ALANI VAR MI?

Tabi ki var! Fitaş’ta harika bir terasımız, Metropol Istanbul’da ise büyük bir kafe alanımız var ama sen yine de içmesen ne güzel olur!

BİLGİSAYAR BAŞINDA YEMEK YİYEBİLİYOR MUYUZ?

Bilgisayar başında içecekler serbest ancak eminim sen de güzelim mekanik oyun klavyelerini kırıntılarla doldurmak istemezsin. Bu sebeple yemekleri sadece kafe bölümünde servis ediyoruz ve oyun sürene 30 dk hediye ediyoruz! İstersen yemeğini 5 dakikada yiyip kalan sürede oyun oynamaya devam edebilirsin.

İÇERİDE YEMEK VAR MI?

Tabi ki! Birçok restoranla yarışır, zengin menüsü olan harika bir mutfağımız var. Aynı zamanda da oldukça hesaplı!

STÜDYOLARIN KİRALAMA SİSTEMİ NEDİR?

Saatlik, Yarım Günlük ve Tam Günlük olmak üzere birçok farklı modelde kiralama yapılabiliyor. Rezervasyon ve detaylar için bize ulaşabilirsin!

ÖZEL ODALAR NASIL KİRALANIYOR?

5, 6 ve 10 kişilik özel odalarımızdaki bilgisayarları istersen tek başına, istersen arkadaşlarınla kullanabilirsin. Doğum günü gibi özel günlerde, müsait olan her zaman odalarımızı kapatabilirsin. Rezervasyon için bize ulaşman yeterli.

REZERVASYONU NEREDEN YAPTIRABİLİRİM?

İnternet sitemizden, telefon açarak veya mail adresimizden bize ulaşabilirsin.

REZERVASYON GEREKİYOR MU?

Rezervasyon yaptırmak zorunda değilsin ama yoğunluk olabilecek günlerde bizi arayıp dolulukla ilgili bilgi almanı ve rezervasyon yapmanı öneririz.

İNTERNET HIZI NEDİR?

Yoğunluğumuza bağlı olarak her yerde deneyimleyemeyeceğin 2 Gigabit hızına erişebilirsin. Aynı zamanda pinglerimiz de oldukça düşük!

RS6 OYNAYABİLİR MİYİM? KENDİ HESABIM YOK.

Kesinlikle! FDR’ye ait oyun hesaplarımız ile istediğin oyunu deneyimlemekte özgürsün.

İNTERNET CAFE Mİ?

Pek sayılmaz. Burası bir oyun cumhuriyeti. İnternet kafelerde bulamayacağın donanımda bilgisayarlar, birçok restorandan daha kaliteli yemek menüsü, PS4, VR, canlı yayın odaları, profesyonel donanımlı özel odalar, 17 odalı gaming oteli, espor kafe, VR, dev ekranlarda maç izleme keyfi, espor sahnesi ve çok daha fazlası…

HANGİ GÜNLER AÇIK?

Her gün açık! Bayramlar, tatiller dahil 365 gün hatta 4 yılda bir 366 gün açığız.

ÜCRETSİZ 2 SAATİMİZİ NASIL KULLANIYORUZ?

Ücretsiz 2 saatini ne zaman istersen Rare Zone bilgisayarlarımızda kullanabilirsin!

KAMPANYA VAR MI?

Olmaz olur mu? Son kampanyalarımızdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip et ve şubelerimizden birine geldiğinde üyemiz ol!

ÇALIŞMA SAATLERİNİZ NELER?

Sabah 9’dan gece 11’e kadar açığız. En kısa zamanda 24 saat açık olmaya başlayacağız!

HANGİ OYUNLARI OYNAYABİLİYORUM?

Bilgisayarlarımızda 1400+ oyunumuz var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Retro olarak adlandırdığımız bölümde Commodore64 döneminden bugüne kadar çıkmış bir çok oyunla karşılaşabilirsin. FDR seni çocukluğuna döndürüyor!

DIŞARIDAN YEMEK GETİREBİLİYOR MUYUM?

Ne yazık ki dışarıdan yemek kabul etmiyoruz. Mutfağımıza güvenimiz tam, denedikten sonra bize hak vereceksin!

ESPOR MAÇLARINI İZLEYEBİLECEĞİMİZ BİR ALAN VAR MI?

Tüm espor maçlarını izleyebileceğin dev ekranlarımız ve espor kafemiz var.

MASAÜSTÜ OYUNLARI İZLEYEBİLECEĞİMİZ BİR ALAN VAR MI?

FRP ve Masaüstü oyunlar için Metropol Istanbul şubemizde özel bir alan oluşturduk. Bunun dışında Fitaş şubemizde yer alan FDR Cafe masalarında rahatlıkla oynayabilirsin.

KENDİ AYARLARIMI HER GELDİĞİMDE TEKRARDAN YAPMAM GEREKİYOR MU?

Tabi ki hayır, oyun içi ayarların, config dosyalarınız ve oyunlarda katedilen aşamaların hepsi bir sonraki gelişinde de seni hazır bekliyor olacak.

GRUP OLARAK GELİNDİĞİNDE İNDİRİM YAPILIYOR MU?

Arkadaşların ile birlikte özel odalarımızı kullanabilirsin. Kampanyalar ve indirimli ücretler için sosyal medya hesaplarımızı takipte kal!